יום ראשון, 4 בנובמבר 2012

10 שיטות להגדיל את כמות העוקבים שלכם בפייסבוק
א. צרו שיתופי פעולה  - תפנו למנהלי עמודים\קהילות שלהם מוצר\שירות משלים לשלכם והציעו להם מצב של WIN WIN , דוגמה נפלאה לכך היא למשל להציע וובינר משותף או תצאו למבצע משותף, לא חסרות דוגמאות וזו שיטה נפלאה לגדילה הנעזרת בשותף להנעת טראפיק.
meaningful connection webtrends
*רוצים דוגמה זריזה לקהילות דומות עם שירותים\מוצרים משלימים? דף עסקי המקדם חדר כושר ודף עסקי של תזונאית.
ב. בצעו SHARE לתוכן מקורי - השתמשו בכלי השיתוף להפצת תוכן הדף, אם זה לקבוצות רלוונטיות או מדי פעם לחברים אשר רלוונטיים לקהל המטרה (כמובן בהסכמתם). איזה תוכן לייצר\לשתף זו כמובן כבר תורה בפני עצמה, אתם צריכים להבין ולהכיר את קהל המטרה שלכם, מה מעניין אותו? אילו השעות והימים שבהם הוא הכי פעיל? וכמובן תיצרו תוכן אשר באמת מניע לתגובה, זו מטרתכם ליצור תוכן שיצור תגובה ודיון. תזכרו לייצר תוכן מקורי שיקנה ערך מוסף לדף שלכם, כזה שיצור רצון מצד הגולשים לחכות לפוסט הבא, לדוגמה תמונות "בלעדיות" מאחורי הקלעים, עדכונים מעניינים וחדשניים - תבינו מה הערך המוסף שתוכלו להקנות לגולש\לקוח הפוטנציאלי שלכם ומה היתרון היחסי שלכם על פני המתחרים.

ג. העלו פוסט עסקי בפרופיל האישי - מדי פעם, ואני מדגיש, מדי פעם, העלו פוסט הקשור לעסק שלכם גם בפרופיל האישי ותייגו את הדף העסקי, ככה הפוסט "יעוטר" עם לינק ישיר לדף העסקי ותגבירו חשיפתו.

ד. תקשרו את הדף העסקי לפרופיל האישי - הוסיפו בפרטים האישיים עליכם, באיזור הABOUT את מקום עבודתכם. איך? העתיקו את שם הדף העסקי, כתבו את תפקידכם בעסק וככה תרוויחו חשיפה נוספת לדף דרך הגולשים שנכנסו להציץ בפרופיל האישי שלכם.


ה. תוסיפו את הלינק לפייסבוק בחותמת המייל שלכם - למה שלא תשתמשו בחשיפה שהמיילים שלכם יוצרים על מנת להניע לקוחות פוטנציאליים? הטמיעו אייקון עם קישור ישיר כחותמת מייל שלכם (מומלץ להוסיף בצורה הזו כמה אייקונים עם לינקים לנכסים הדיגיטליים השונים שלכם).
clickable icons

ו. תגיבו בדפים אחרים בעלי קהל מטרה רלוונטי, ב"חליפה" של הדף - עשו שימוש בפונקצית Use Facebook As, בחרו בדף שממנו תרצו להפיץ תוכן ולחצו עליו, כעת שימו לב אתם כותבים ב"חליפה" של הדף ותוכלו גם לכתוב כך בדפים עסקיים אחרים (רק בדפים עסקיים ולא בשום מקום אחר). אם כבר אתם עושים פעולה פולשנית זו השתתפו בדיונים בצורה פרודקטיבית ונעימה ואל פשוט תשתלו מסר שיווקי\מכירתי וזהו.
ז. קיימו תחרות - כמובן נושא התחרויות הינו רחב וגדוש, בסיווג גס יש 3 סוגים של תחרויות שתוכלו להריץ:
1.תחרות תגובות
2.תחרות תמונות
3.תחרות וידיאו
כאשר כל תחרות דורשת יותר פעילות מצד המשתתפים ולכן כדי שתהנו מהיענות גבוה, תצטרכו להתאים את הפרס לדרישה.
*ד.א זו הסיבה שתחרות תגובות היא הנפוצה ביותר בפייסבוק, מכיוון שהיא דורשת הכי מעט מהגולש ולכן אחוזי ההיענות גבוהים.
נושא התחרויות כמובן כאשר הוא נעשה בצורה חוקית, ומומלץ שכך יהיה, צריך להיערך באפליקציה חיצונית, עם תקנון משפטי מוסדר וDISCLAIMER המסיר את האחריות מפייסבוק.
תוכלו להיעזר באפליקציה חינמית כלשהי או לשכור את שירותיהם של מעצב\מתכנת שיעזרו לכם במשימה כדי לייצר אפליקציה התפורה בדיוק למידותיכם.
הרבה דפים עסקיים יוצרים FAN GATE לפני התחרות, זאת אומרת מתנים את הכניסה לעמוד התחרות, בעמוד מקדים המיידע שיש ללחוץ LIKE לדף העסקי בשביל להתקדם הלאה וכך תהנו מגדילה נאה בכמות האוהדים.

ח. הוסיפו QR CODE לכרטיס הביקור שלכם - המגמה החזקה כיום בעולם השיווק זו הקפיצה בין עולם הOFFLINE (הפיזי) לעולם הONLINE (דיגיטל), כלי בסיסי וחינמי שמאפשר לכם לבצע זאת הינו הQR CODE, תוכלו לקודד עולמות תוכן שונים (זה כבר תלוי ברמת הקריאטיביות שלכם) וכאשר הלקוח סורק על ידי הסמארטפון שלו את הקוד, הוא נחשף לעולם התוכן הרצוי מבחינתכם, אופציה טובה ובסיסית היא כמובן להעביר אותו ישירות לדף הפייסבוק שלכם על מנת לזכות בLIKE שלו.
ט. השתמשו באופצית הפרסום הממומן - אין מה לעשות, כיום עסק\מנהלי עמודים, אשר רוצים להגיע למטרות העסקיות הרצויות, חייבים להשתמש בניהול אורגני נכון אך גם להוציא כסף ולבצע קמפיינים ממומנים. עולם הפרסום תופס חשיבות רבה ומערכת פייסבוק דוחפת יותר ויותר את המודעות וזאת הרבה פעמים על חשבון הפרסום האורגני (אחת הסיבות העיקריות שהרבה מנהלי עמודים חוויים ירידה גדולה באחוזי החשיפה בתכנים האורגניים שלהם).
עם ניהול ממומן נכון תוכלו להגדיל קהילה, להגדיל אינטראקציה בעמוד, להוביל טראפיק לאפליקציות ועוד..
י. הוסיפו Social plugIns לאתר שלכם - השתמשו בקטעי הקוד שפייסבוק מספקת בחינם והטמיעו כפתורים חברתיים שונים, כך תאפשרו לגולשים באתר החיצוני שלכם, שיתוף מהיר של התוכן לחברי הפייסבוק שלהם ותהנו מחשיפה נוספת.
איך מגיעים לקטעי הקוד הללו? פשוט הקליקו כאן  Facebook Developers site

שיהיה לכם בהצלחה וכמובן אנחנו לרשותכם אם תרצו לעשות זאת נכון ואפקטיבי
צוות NINJAMONKEY

אין תגובות:

פרסום תגובה